Рік навчання для Марійки
Рік навчання для Марійки
Рік навчання для Марійки
15.02.2022

Рік навчання для Марійки

Зібрано

6855 грн

Залишилось

193145 грн

Підтримати проєкт

Про проєкт

Марійці 19 років.

Коли вона народилася, її батьки були розгублені і не навіть не знали, що означає синдром Дауна.

"У нас було дуже мало інформації та великий страх перед невідомістю та важкими часами.Ніякої підтримки, а лише залякування лікарів", – каже зараз її мама.

На кожному кроці її розвитку її сім'я зустрічала багато невіри в те, що Маша зможе жити як звичайна дитина:

"Вона не зможе говорити, не зможе вчитися в школі, не зможе читати, не зможе писати – подивіться, яка в неї слабка рука!.."

Але розвиток Маші пройшов досить успішно. Її батьки вирішили, що їй краще відвідувати інклюзивний клас у звичайній державній школі. Батьки думали, що перебування в оточенні звичайних дітей більше допоможе їй у розвитку.

Так Маша пішла в перший клас. Після першого року навчання в інклюзивному класі звичайної державної школи вона не досягла достатнього успіху і була змушена залишитися в першому класі ще на один рік. Після другого року батьки зрозуміли, що інклюзивна шкільна система насправді не є такою, якою вона вважалася в теорії.

Вони побачили, що вона не може просто бути поруч із усіма дітьми і мати додаткову увагу на уроці з боку помічника вчителя – цього всього було недостатньо, щоб компенсувати її особливі навчальні потреби. Тому їм довелося прийняти те, що їхня донька потребує спеціальної освіти, особливого підходу та особливого середовища. Маша не тільки не досягла кращих результатів в інклюзивному класі загальноосвітньої школи, але й відстала в розвитку, і їй довелося надолужувати те, що вона пропустила за ці роки. Втретє в житті їй довелося піти в перший клас – тепер в шкільний проєкт "Перспектива 21.3".

І це було справжнім благословенням і проривом для родини. Ще одним важливим фактором був християнський компонент шкільного проекту "Перспектива 21.3": “більшість вчителів проєкту є християнами і виявляють любов Христа до цих особливих дітей, учні вчаться та співають християнські пісні, читають уривки з Біблії – чого не може запропонувати державна школа”. Батьки Маші – обидва щирі християни – дуже оцінили це.

Її батьки протягом всіх шкільних років докладали чимало зусиль, щоб Маша мала змогу навчатися. Вони жили далеко від школи, але зробили все можливе, щоб Марійка не пропускала занять. Це було важливо, тому що крім академічних знань, вона мала можливість отримувати практичні навички, які є необхідними для самостійного життя та працевлаштування.

Весною 2021 року Марійка закінчила школу і сьогодні є студенткою Центру соціальної та трудової адаптації, де продовжує навчання, яке в довгостроковій перспективі підготує її до до максимально незалежного життя та успішного працевлаштування. Її родина, щоб зробити навчання Маші в Центрі можливим, навіть переїхала до Броварів цього року, тому що можливість відповідного навчання після школи наразі є тільки тут.

Ми запрошуємо вас стати частиною історії щасливого життя для Марійки. Один рік навчання в Центрі коштує 200 000 грн. Ви можете зробити благодійний внесок на будь яку комфортну для вас суму саме для Марійки на цій сторінці. Будь яка допомога буде великою підтримкою для неї, її родини і нашої команди.

Давайте створювати перспективи для Маші разом!

Вже підтримали
 • Mark Brown 26.02.2022
  300 грн
 • Олег Оля М 23.02.2022
  300 грн
 • DMITRIY 18.02.2022
  5 грн
 • Анна 17.02.2022
  500 грн
 • Пашинська Оксана 16.02.2022
  300 грн